7 Ocak 2016 Perşembe

Tüp Bebek Merkezleri ve Başarı Oranları

Normal yollarla gebe kalmayı başaramayan çiftlerin başvurduğu bir tedavi olan tüp bebek tedavisi ile başarılı sonuçlar elde edilmesi, bebek sahibi olmak isteyen çiftlere umut vermeyi sürdürüyor. Bazı nedenlerden dolayı sizde bebek sahibi olmayı bir türlü başaramıyorsanız, tüp bebek tedavisinden yararlanabilir ve gebe kalmayı başarabilirsiniz.


Tüp bebek tedavisinde anne ve baba adayından alınan kaliteli spermler kullanılmaktadır. Bu permler uzman kişiler tarafından en son teknolojik aletlerin kullanıldığı bir laboratuarda birleştirilir. Yapılan bu hassas işlemin ardından birleştirilen spermler anne adayının rahmine transfer edilir. Tüp bebek tedavisi bu işlemle birlikte gebe kalınmasının önünü açmaktadır. Ancak yapılan her tür bebek denemesi başarılı ile sonuçlanmamaktadır. Bebek sahibi olmak isteyen çiftin bu nedenle çok sabırlı olması gerekmektedir. Bazen ilk denemede bazen de 2, 3 ya da 4. Denemede başarı elde edilmektedir.


Tüp Bebek Fiyatları


Tüp bebek tedavisinde fiyat, yapılan deneme sayısına ve kullanılan ilaçlara göre değişiklik göstermektedir. Tüp bebek ilaçları çok pahalı ilaçlar olduğu için tedavinin maliyetini de fazlasıyla etkilemektedir. Tedavi için başvurduğunuz merkezde kullanılan cihazlarda yine tüp bebek maliyetine etki eden başka bir faktördür. Kaliteli ve kendisini ispatlamış bir tüp bebek merkezine başvurmanız halinde hem bu tedaviye uygun musunuz öğrenebilir hem de tüp bebek fiyatları hakkında kesin bilgiler edinebilirsiniz.


Tüp Bebek Başarı Oranları


Tüp bebek tedavisi olmak isteyen çiftlerin alanında öne çıkan ve en iyi şekilde hizmet sunan bir tüp bebek merkezi ile görüşmeye özen göstermesi gerekmektedir. Tüp bebek merkezi seçimi büyük önem taşımaktadır. Tüp bebek merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi ise merkezin tüp bebek başarı oranlarıdır. Tüp bebek başarı oranlarını inceleyip merkezin kalitesi hakkında fikir edinebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken konu bazı merkezlerin sırf tüp bebek başarı oranları yüksek olsun diye sadece gebelik şansı yüksek olan çiftleri tedaviye kabul ettiğidir. Bu önemli noktayı unutmadan sizde başvuru yaptığınız merkezi detaylı şekilde incelemeli ve kullandıkları teknolojik cihazlara ve doktorların tecrübesine kadar her şeyi masaya yatırıp mercek altına almalısınız.


Tüp bebek merkezi seçimi gördüğünüz gibi hiçte kolay değildir. Tüm tedavi sürecini etkileyecek olan bu önemli kararı verirken her ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Doğru tüp bebek merkezini bulmanız halinde ise gebe kalma şansınızı en üst seviyeye çıkarmış olursunuz.Tüp Bebek Merkezleri ve Başarı Oranları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder