7 Ocak 2016 Perşembe

Hamilelik Belirtileri Nelerdir

http://bebekvehayat.com/wp-content/uploads/2016/01/hamilelik-belirtileri-nelerdir-1.jpg

Bebek sahibi olmak başımıza gelebilecek en güzel olaylarından birisidir. Sizde bebekleri seviyor ve bebek sahibi olmayı arzuluyorsanız hamilelik belirtileri ile ilgili detaylı bilgiler edinmek isteyebilirsiniz. Gebelik belirtilerini bilmeniz durumunda sizde hamile kalıp kalmadığınız konusunda daha sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Hamilelik belirtilerini öğrenmek isteyenler için bu belirtilerin bir kısmını mercek altına aldık. Bu bilgiler ışığında sizde hamilelik belirtileri yaşayıp yaşamadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak doktor muayenesi olana kadar kesin hamileyim ya da değilim diye kesinlikle düşünmemelisiniz.


Göğüslerde Hassasiyet Hissi


Hamileliğin birçok belirtisi bulunmaktadır. Göğüslerde hassasiyet oluşması ilk görülen hamilelik belirtileri arasındadır. Bunun en büyük nedeni vücudun kendisini süt üretimi için hazırlamak istemesidir. Göğüs uçlarında acıma, aşırı hassas olmaları ve şişme gebelik belirtileri olarak tanımlanmaktadır.


Yorgun Hissetmek


Bir başka hamilelik belirtisi ise kadının kendisini aşırı yorgun hissetmesidir. Hamile kalan kadın halsizlik yüzünden oturduğu yerden kalkmak bile istememektedir. Erkenden uyumak istemekte ve gücü gün içinde çok çabuk tükenmeye başlamaktadır.


Mide Bulantıları


İlk belirtiler arasında mide bulantısı da bulunmaktadır. Gebelik belirtilerinden olan mide bulantısı özellikle gebeliğin ilk haftasında görülmektedir.


İştah Açılması


Hamile kadınların iştahında gözle görülür bir açılma olmaktadır. Canı normalde yemediği besinleri bile çekebilmektedir. Çok sevdiği besinlere karşı da tiksinme hissi duyabilmektedir.


Ruh Halinde Yaşanan Değişimler


Gebelik belirtileri arasında kadının ruh halinde yaşanan değişimlerde yer almaktadır. Hamile kadınlar bir anda sinirlenebilmektedirler. Yoğun stres altında kalabilmekte ve ani duygusal patlamalar yaşayabilmektedir.


Kasıklarda Ağrı


Kasık ağrıları hamilelikte sıklıkla görülmektedir. Kasıklarda şişlik ya da ağrı varsa gebe olup olmadığınızı öğrenmeniz atacağınız en doğru adımlardan birisi olacaktır.


Vücut Isısı


Vücut ısısının yükselmesi hamilelik belirtileri arasında öne çıkmaktadır. Gebe kalan kadının vücut ısısında değişikler olmaya başlamaktadır.Hamilelik Belirtileri Nelerdir

gebelik belirtileri, gebelik belirtileri bunlardır, gebelik belirtileri en erken ne zaman başlar, gebelik belirtileri ilk ay, gebelik belirtileri kanama, gebelik belirtileri ne zaman başlar, gebelik belirtileri nelerdir, hamilelik, hamilelik belirtileri, hamilelik hesaplama, hamilelik testi, hamilelikte cinsel ilişki, hamilelikte kasık ağrısı, hamilelikte kasıklarda ağrı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder