31 Ocak 2016 Pazar

Hamile Kalmak İçin Ne Sıklıkta İlişkiye Girilmeli?

Bebek hayali kuran tüm çiftlerin merak ettiği sorulardan biri de hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmesi gerektiğidir. Cinsel ilişkinin sıklığı kadar ne zaman ilişkiye girildiği de önem taşımaktadır. Bu yazımızı okuyarak hamile kalma ihtimalinizin yüksek olduğu dönemleri çok daha iyi bir şekilde belirleyebilir ve ne sıklıkta seks yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.


-Hamilelik ihtimalinin en yüksek olduğu dönem ovulasyondan yani yumurtlamadan 5 gün önceki dönemdir. Bu dönemi korunmasız bir şekilde seks yaparak geçirmeniz hayalini kurduğunuz bebeğe kavuşma olasılığını yükseltecektir. Menstural döngünün ilk günü aynı zamanda adetin de ilk günüdür. Bir sonraki döngüye girmeden 14 gün önce yumurtlama yaşayan pek çok kadın vardır. Kısacası eğer menstural döngünüz 24-30 gün arasında seyrediyorsa 10. ve 16. günler arasında yumurtlama yaşıyorsunuz demektir. Hamile kalma döneminizi doğru biçimde belirleyerek şansınızı arttırabilirsiniz.


-Yumurtanın, yumurtalıklardan bırakılmasıyla spermle birleşmesi arasında geçen süre 12-24 saat arasında değişmektedir. Spermler günlerce canlı kalabildiğinden yumurtlamanız meydana gelmeden birkaç gün önce cinsel ilişkiye girmeniz de hamile kalmanıza yol açabilir.


– Birçok kişi ne kadar çok cinsel ilişkiye girerse hamilelik ihtimalinin o kadar çok arttığını düşünmektedir. Ancak çok fazla ilişki kurmanın hamilelik üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Aksine erkek sık boşaldığı zaman sperminde kalite düşüklüğü meydana gelebilir. Uzmanlar hamile kalmak için günden bir kez ilişkiye girmenin yeterli olduğunu belirtiyorlar.


Hamile kalma ihtimalini güçlendiren faktörlerden biri de cinsel ilişkiye gireceğiniz pozisyonu doğru şekilde seçmek. Hamile kalmak için klasik pozisyonların en uygunları olduğu yine uzmanlar tarafından belirtiliyor. Misyoner pozisyonu hamilelik ihtimalini en çok arttıran pozisyon olarak kabul ediliyor. Bu pozisyonda spermler kadın vücudunun içinde hızlıca hareket edebilmektedirler.


-Hamile kalabilmek için dikkat etmeniz gereken son şey ise boşaldıktan sonra 20 dakika yatakta kalmak ve dizlerinizi kırarak uzanmaktır.Hamile Kalmak İçin Ne Sıklıkta İlişkiye Girilmeli?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder