10 Ocak 2016 Pazar

Emzirmenin Bebek İçin Faydaları

Bebek emzirmenin bebeğe olduğu kadar anneye de faydaları bulunmaktadır. Emziren anneler doğrum sonrası oluşan sorunları çok daha kolay bir şekilde atlatabilmektedirler. Emzirmenin bebeğe olan faydaları ise bir hayli fazladır. Anne sütü ile beslenen bebek sağlıklı bir şekilde gelişip büyümektedir. Şimdi kısaca emzirmenin yararlarına göz atalım.


Yeni doğan bir bebek dünyaya geldiğinde çok yorgun düşmüş ve bir o kadarda acıkmıştır. Annesinin sütüne muhtaç durumdadır. Doğum sonrası bebeğin en kısa süre içerisinde anne tarafından emzirilmesi gerekmektedir. Doğumun ardından bebeklerini emziren annelerin doğumun sonrasında görülen kanamalarında azalmalar meydana gelmektedir.


Loğusalık sürecindeyken annenin bebeğini sık sık emzirmesi gerekmektedir. Bu dönemde anne bol bol sıvı tüketmeye gayret etmelidir. Bu sayede sütün bol olması sağlanabilmektedir.


Sütün çok olması için bebeğin sık sık emzirilmesi gerekmektedir. Emzirme esnasında annenin iki göğsünü de kullanması doğru olanıdır. Her emzirme son emzirmede kullanılan göğüsten başlanarak yapılmalıdır.


Emziren anneler emzirme esnasında bebeğin rahat etmesini sağlamalıdır. Bebek en uygun pozisyona getirilmeli ve bebeğin vücuduyla başı annesine doğru dönük vaziyette olmalıdır.


Anne sütü bebekleri alerjik hastalıklara karşı çok daha iyi korumaktadır.


Emzirilen bebekler solunum sistemi hastalıklarına daha az yakalanmaktadır. Anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.


Anne sütünün faydalarını bilen anneler bebeklerini emzirmekte ve onların daha sağlıklı olmalarını sağlamaktadır. Emziren anneler sütleri sayesinde bebeklerine sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Sizde bebeğinizi emzirerek onu hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelişip büyümesini izleyebilir ve bebeğinize en iyi şekilde bakmış olmanın mutluluğunu doyasıya yaşayabilirsiniz. Emzirmenin bebek için faydalarına kısaca sizler için değindik. Bebek gelişimi için vazgeçilmez olan anne sütü sayısız yararı ile bebeklerin hayat kaynağı olmayı başarıyor.Emzirmenin Bebek İçin Faydaları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder