18 Ocak 2016 Pazartesi

Bebeklerde Boğaz Enfeksiyonu Belirtileri

Özellikle yeni doğan bebekler bebek hastalıklarına çok savunmasızdırlar. Bunun en büyük sebebi bebeklerin bağışıklık sisteminin ilk 6 aylık süreçte henüz gelişmemiş olmamasıdır. Bebek hastalıklarına karşı bebeği koruyan tek şey anne sütüdür. Anne sütünün pek çok faydası bulunmaktadır. Ancak anne sütü bile çoğu zaman bebeğin boğaz enfeksiyonu yaşamasına engel olamaz. Bebeklerde boğaz enfeksiyonu bağışıklık sistemi geliştikten sonrada görülmektedir. Sıcak havadan soğuk havaya çıkılması ya da değişen mevsimler gibi pek çok sebep bebeği de etkilemek ve bebeğin hastalanmasına neden olabilmektedir.


Bebeklerde Boğaz Enfeksiyonunun Belirtileri


Yüksek ateş ve lenf bezlerinin şişmesi bebeklerde boğaz enfeksiyonu belirtileri arasındadır. Eğer bebeğiniz sürekli ağlıyorsa ve burnu tıkalıysa yine boğaz enfeksiyonu geçiriyor olabilir. Kuru öksürük ve bebeğin halsiz olması, gözlerde kızarıklık meydana gelmesi yine hastalın belirtileri içindedir. Bebeklerde boğaz enfeksiyonu kusmaya da neden olmaktadır. Yutkunmakta zorlanmakta ve sesleri çok az çıkmaktadır. Bu belirtileri görüyorsanız bebeğiniz boğaz enfeksiyonuna yakalanmış olabilir.


Bebeklerde Boğaz Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?


Bebeğinizin iyileşmesi ve hastalığı bir an önce atlatması için doğru şekilde tedavi edilmeye ihtiyacı vardır. Boğaz enfeksiyonu tedavisi mutlaka doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Yapılan testlerin sonucunda enfeksiyona neden olan sebepler belirlenir ve tedavi için uygun adımlar atılmaya başlanır. Enfeksiyonun durumuna göre ateş düşürücüler, ağrı kesiciler ve gribal ilaçlar kullanılmaya başlanır.


Bebeğiniz hastalığında hiç vakit kaybetmeden onu doktora götürmeli ve doktorun verdiği bilgi ve ilaçlar ışığında tedavisine başlamalısınız. Bebeklerin çok hassas olduklarını ve sizin yardımınıza ihtiyaç duyduklarını asla unutmamalısınız. Bebeğinizin sağlığına kavuşması için sizin atacağınız adımlar çok önemli. Bebek hastalıklarına karşı bilgilenip etkili bir adım atabilir ve bebek sağlığı gibi çok önemli bir konuda kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.Bebeklerde Boğaz Enfeksiyonu Belirtileri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder