13 Ocak 2016 Çarşamba

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek bakımı yapmak hem keyifli hem de bir o kadar zahmetli bir iştir. Bebeğinizi bir an olsun gözünüzün önünden ayıramazsınız. Ona en iyi şekilde bakabilmek için hiç durmadan çabalarsınız. Tüm yorgunluğunuz ise bebeğinizin bir gülümsemesiyle bir anda uçup gider.


Annelerin bebek bakımı yaparken özellikle bebeğin vücut bakımı konusuna çok dikkat etmesi gerekir. Çünkü bebeklerin ağız içinden göbeğine ve bez bölgesine kadar her yeri sizin bakım yapmanıza ihtiyaç duymaktadır.


Yeni doğan bebeğinizin cildi fazlası ile hassastır. İlk aylar bebeğinizin cildine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde kuruluk, döküntü ve soyulma gibi çok sayıda sorun baş gösterebilmektedir. Bebek cilt bakımı için üretilmiş çok özel ürünler bulunmaktadır. Sizde doğru bebek bakım ürünlerini kullanıp bebeğinizin bakımını en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bebek ürünleri alırken aldığınız ürünün kaliteli olmasına ise mutlaka dikkat etmelisiniz.


Bebeklerin cildi yetişkinlere kıyasla çok ince ve bir o kadar da narin durumdadır. Bunun nedeni bebeklerin cildinin altında henüz bir yağ tabakasının oluşmamış olmasıdır. Bu yağ tabakasının olmaması bebeklerin çok daha çabuk üşümesine neden olmaktadır. Bebeğinizin ter bezleri ise yavaş çalışmaktadır. Çünkü bebeklerde sinir sistemi henüz tam olarak fonksiyonlarını yerine getirememektedir. Saydığımız bu nedenler gibi pek çok sebepten ötürü bebeğin cildi temizlenmeli ve her zaman için temiz tutulmalıdır. Güneş ışınlarına karşı korunmalı ve cilt temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.


Bebek bakım ürünleri bebeğinizin bakımını yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin cildinin nem oranını koruması için nemlendirici kremler, bebek yağları ya da nemlendirici losyonlar alabilirsiniz. Bebek ürünleri ile bakımı çok daha doğru ve sağlıklı şekilde gerçekleştirebileceğinizi unutmamalısınız. Bebek bakımında cilt kuruluğunu önlemek önemli konular içerisinde yer almaktadır. Bebeğinizin cilt temizliği içinse yine bebeğinizin cilt ph’sına uyumlu olan bebek sabunları kullanabilirsiniz. Katkı maddesi içermeyen ıslak temizleme mendilleri ve doğal pamuk içeren parfümleri de bebeğinizin cilt temizliğinde kullanabilirsiniz.Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder